Results

CLUB CHAMPIONSHIP 2024

POINTS

1

Kyrenia Nautical Club

Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας

2044

2

Athletic Club Strovolou “KERAVNOS”

Γυμναστικός Σύλλογος Στροβόλου “Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ”

1394

3

Paphos Nautical Club

Ναυτικός Όμιλος Πάφου

418

4

Konstantia Nautical Club

Ναυτικός Όμιλος ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑΣ

363

5

Famagusta Nautical Club

Nαυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

234

6

Nireas Triathlon Club

Τριαθλητικός Όμιλος ΝΗΡΕΑΣ

198

7

Bikin

Ποδηλατική Κύπρος

41

8

ΟΜΟΝΟΙΑ

Αθλητικός Σύλλογος ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας

0

9

“ΕΥ ΖHΝ” Runners & other sports Club

“Ευ-Ζήν” Σωματείο Δρομέων & Άλλων Αθλημάτων

0

2024 Championship Races
2.06.2024 – Mazotos Triathlon Sprint Distance
(0.75 km Swim, 20 km Bike, 5 Km Run) 16+ years old
MALE
1. Kalistratov Aleksey            Paphos Nautical Club
2. Antoniou Panayiotis         Kyrenia Nautical Club
3. Agathokleous Andreas      Paphos Nautical Club
FEMALE
1. Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2. Sofokleous Antonia            Kyrenia Nautical Club
3. Triza  Isavella                       Kyrenia Nautical Club
Results Male Female Triathlon Sprint 02.06.2024
12.05.2024 – Marina Ayia Napa Triathlon Super Sprint Distance
(0.5 km Swim, 9.5 km Bike, 2.3 Km Run) 15+ years old
MALE
1. Kalistratov Aleksey            Paphos Nautical Club
2. Bannikov Aleksey              Kyrenia Nautical Club
3. Agathokleous Andreas      Paphos Nautical Club
FEMALE
1. Sofokleous Antonia            Kyrenia Nautical Club
2. Sparsi Annelis                       Keravnos Strovolou
3. Triza  Isavella                       Kyrenia Nautical Club
Results Male Female Triathlon Super Sprint 12.05.2024
28.04.2024 – Paphos Triathlon Standard (Olympic) Distance
(1.5km Swim, 40km Bike, 10 Km Run) 18+ years old
MALE
1. Kalistratov Aleksey            Paphos Nautical Club
2. Antoniou Panayiotis         Kyrenia Nautical Club
3. Yiafas Andreas                    Keravnos Strovolou
FEMALE
1. Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2. Sofokleous Antonia            Kyrenia Nautical Club
3. Sparsi Annelis                       Keravnos Strovolou
Results Male Female Triathlon Standard 28.04.2024
21.04.2024 – Mall of Engomi (Nicosia District) Duathlon
(5km Run, 20km Bike, 2.5 Km Run) 16+ years old
MALE
1. Agathokleous Andreas      Paphos Nautical Club
2. Tseronis Tasos                   Keravnos Strovolou
3. Bannikov Aleksey             Kyrenia Nautical Club
FEMALE
1. Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2. Finnis Alicia                       Kyrenia Nautical Club
3. Triza  Isavella                       Kyrenia Nautical Club
Results Male Female Duathlon 21.04.2024
03.03.2024 – Cavo Greco (Ammochostos District) Triathlon Cross
(500m Swim, 10km Bike, 4km Run) 16+ years
MALE
1. Karakulov Roman                       Kyrenia Nautical Club
2. Pleskov Pavel                               Kyrenia Nautical Club
3. Kouskoullis Konstantinos        Konstantia Nautical Club
FEMALE
1. Triza  Isavella                               Kyrenia Nautical Club
2. Charalampous Spyridona          Kyrenia Nautical Club
3. Collins Kirsty                                Konstantia Nautical Club
Results Triathlon Male Female Cross 03.03.2024
2023 Championship Races
04.06.2023 – Ayia Napa Marina (Ammochostos District) Aquathlon
(2.5km Run, 1000m Swim, 2.5km Run) 16+ years
MALE
1. Dimitriou Alexandros             Kyrenia Nautical Club
2. Andreou Rodolfos                    Konstantia Nautical Club
3. Antoniou Panayiotis                Kyrenia Nautical Club
FEMALE
1. Sofokleous Antonia                   Kyrenia Nautical Club
2. Pantela Panayiota                      Keravnos Strovolou
3. Charalampous Spyridona         Kyrenia Nautical Club
Results Triathlon Male Female Aquathlon 04.06.2023
28.05.2023 – Mazotos (Larnaca District) Triathlon Sprint
(750m Swim, 20km Bike, 5km Run) 16+ years
MALE
1. Kalistratov Aleksey             Paphos Nautical Club
2. Dimitriou Alexandros        Kyrenia Nautical Club
3. Antoniou Panayiotis           Kyrenia Nautical Club
FEMALE
1. Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2. Sofokleous Antonia            Kyrenia Nautical Club
3. Triza  Isavella                        Konstantia Nautical Club
Results Triathlon Male Female Sprint 28.05.2023
21.05.2023 – Cavo Greco (Ammochostos District) Triathlon Cross
(500m Swim, 10km Bike, 4km Run) 16+ years
MALE
1. Antoniou Panayiotis                   Kyrenia Nautical Club
2. Dimitriou Alexandros                Kyrenia Nautical Club
3. Karakulov Roman                       Kyrenia Nautical Club
FEMALE
1. Triza  Isavella                               Konstantia Nautical Club
2. Sofokleous Antonia                   Kyrenia Nautical Club
3. Collins Kirsty                               Keravnos Strovolou
Results Triathlon Male Female Cross 21.05.2023
14.05.2023 – Ayia Napa Marina (Ammochostos District) Triathlon Super Sprint
(500m Swim, 9.5km Bike, 2.3km Run) 16+ years
MALE
1. Dimitriou Alexandros                Kyrenia Nautical Club
2. Antoniou Panayiotis                   Kyrenia Nautical Club
3. Christodoulidis Panayiotis      Kyrenia Nautical Club
FEMALE
1. Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2. Sofokleous Antonia            Kyrenia Nautical Club
3. Triza  Isavella                       Konstantia Nautical Club
Results Triathlon Super Sprint Male Female 14.05.2023
30.04.2023 – Kato Paphos (Paphos District) Triathlon Olympic
(1500m Swim, 40km Bike, 10km Run) 18+ years
MALE
1. Kalistratov Aleksey             Paphos Nautical Club
2. Dimitriou Alexandros        Kyrenia Nautical Club
3. Antoniou Panayiotis           Kyrenia Nautical Club
FEMALE
1. Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2. Sofokleous Antonia            Kyrenia Nautical Club
3. Triza  Isavella                       Konstantia Nautical Club
Results Triathlon Olympic Male Female 30.04.2023
23.04.2023 – Engomi (Nicosia District) Duathlon
(5km Run, 20km Bike, 2.5km Run) 16+ years
MALE
1. Kalistratov Aleksey             Paphos Nautical Club
2. Dimitriou Alexandros        Kyrenia Nautical Club
3. Antoniou Panayiotis           Kyrenia Nautical Club
FEMALE
1. Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2. Triza  Isavella                       Konstantia Nautical Club
3. Sofokleous Antonia            Kyrenia Nautical Club
Results Duathlon Male Female 23.04.2023
2022 Championship Races
01.05.2022 – Mazotos – Pervolia (Larnaka District) Sprint Distance
(750m Swim, 20km Bike, 5km Run) 16+ years
MEN
1.   Antoniou Panayiotis            Kyrenia Nautical Club
2.   Yiafas Andreas                     Keravnos Strovolou
3.   Stopnevich Artem                Kyrenia Nautical Club
WOMEN
1.   Pericleous Stavri                  Keravnos Strovolou
2.   Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
3.   Chapoupi Yiota                     Paphos Nautical Club
CYPRUS-TRIATHLON-FEDERATION-CHAMPIONSHIP-RACE-SPRINT-MEN-01.05.2022
CYPRUS-TRIATHLON-FEDERATION-CHAMPIONSHIP-RACE-SPRINT-WOMEN-01.05.2022
17.04.2022 – Mazotos – Pervolia (Larnaka District) Olympic Distance
(1.5km Swim, 40km Bike, 10km Run) 18+ years
MEN
1.   Antoniou Panayiotis          Kyrenia Nautical Club
2.  Yiafas Andreas                     Keravnos Strovolou
3.   Stopnevich Artem              Kyrenia Nautical Club
WOMEN
1.   Macheriotou Carmen         Kyrenia Nautical Club
2.   Chapoupi Yiota                     Paphos Nautical Club
3.   Sparsis Annelise                   Keravnos Strovolou
CYPRUS TRIATHLON FEDERATION CHAMPIONSHIP RACE OLYMPIC MEN 17.04.2022
CYPRUS TRIATHLON FEDERATION CHAMPIONSHIP RACE OLYMPIC WOMEN 17.04.2022
2020 Championship Races

13.09.2020 – Oceanlava, Paphos, Olympic Distance

(1.5km Swim, 40km Bike, 10km Run) 18+ years

MEN
1 Antoniou Panayiotis Paphos Nautical Club
2 Kathidjiotis Charalambos Paphos Nautical Club
3 Karakulov Roman Limassol Nautical Club
WOMEN
1 Chapoupi Yiota Paphos Nautical Club
2 Kamenou Maria Limassol Nautical Club
3 Pantela Panagiota A.C.S. “O KERAVNOS”
13.09.2020 OCEANLAVA PAPHOS OLYMPIC DISTANCE FEDERATION OVERALL RESULTS
13.09.2020 OCEANLAVA PAPHOS OLYMPIC DISTANCE FEDERATION OVERALL TIME RESULTS

 

2019 Championship Races

1. CYPRUS DUATHLON, Delikipos

Men
1.   KAPONAS GEORGE                                     PAPHOS NAUTICAL CLUB
2. ANTONIOU PANAYIOTIS                            PAPHOS NAUTICAL CLUB
3. TSERONIS TASOS                                          A.C.S. “KERAVNOS”
Women
1. PERICLEOUS STAVRI                                    A.C.S. “KERAVNOS”
2. TOKAREVA VICTORIA                                  PAPHOS NAUTICAL CLUB
3. PAPADOPOULOU ATHINOULA                 A.C.S. “KERAVNOS”
Junior Men
1.  HADJIPAVLIS LOIZOS                                  A.C.S. “KERAVNOS”
2.  KALLIS PAVLOS                                             KYRENIA NAUTICAL CLUB
3.  NEOPHYTOU GIORGOS                              KYRENIA NAUTICAL CLUB

2. XTERRA CYPRUS, Akamas

Men
1. TEKLOS ANDREAS                                     KYRENIA NAUTICAL CLUB
2. SARMAZANIDES DEMETRIS                A.C.S. “KERAVNOS”
3. THEOCHAROUS MARIOS                       KYRENIA NAUTICAL CLUB
Women
1. KAMILARI ELENA                                     KYRENIA NAUTICAL CLUB

3. Ocean Lava, Paphos, Olympic Distance

Men
1. ANTONIOU PANAYIOTIS                           PAPHOS NAUTICAL CLUB
2. FRANGOU PASCHALIS                               FAMAGUSTA NAUTICAL CLUB
3. KATHIDJIOTIS CHARALAMBOS            PAPHOS NAUTICAL CLUB
Women
1. PERICLEOUS STAVRI                                    A.C.S. “KERAVNOS”
2. YIAVASHI MARIA                                          A.C.S. “KERAVNOS”
3. NTELLA KATERINA                                      A.C.S. “KERAVNOS”

4. PAPHOS SPRINT TRIATHLON, Paphos

Men
1. ANTONIOU PANAYIOTIS                            PAPHOS NAUTICAL CLUB
2. IRZENSKI ARISTOTELIS                            A.C.S. “KERAVNOS”
3. KATHIDJIOTIS CHARALAMBOS              PAPHOS NAUTICAL CLUB
Women
1. PERICLEOUS STAVRI                                    A.C.S. “KERAVNOS”
2. MACHERIOTOU CARMEN                            NIREAS TRIATHLON CLUB
3. LYKOURGOU STYLIANA                              KYRENIA NAUTICAL CLUB
Junior Men
1. KALLIS PAVLOS                                             KYRENIA NAUTICAL CLUB
2. NEOFYTOU GEORGE                                    KYRENIA NAUTICAL CLUB
3. HADJIPAVLI LOIZOS                                    A.C.S. “KERAVNOS”

5. AQUATHLON

Men
1. ANTONIOU PANAYIOTIS                            PAPHOS NAUTICAL CLUB
2. RESAIKOS VASILIS                                       A.C.S. “KERAVNOS”
3. THEOCHAROUS MARIOS                           KYRENIA NAUTICAL CLUB
Women
1. PERICLEOUS STAVRI                                    A.C.S. “KERAVNOS”
2. LYKOURGOU STYLIANA                              KYRENIA NAUTICAL CLUB
3. TOKAREVA VICTORIA                                  PAPHOS NAUTICAL CLUB
Junior Men
1. KALLIS PAVLOS                                             KYRENIA NAUTICAL CLUB
2. NEOFYTOU GEORGE                                    KYRENIA NAUTICAL CLUB
Junior Women
1. DEMETRIADOU OLIVIA                             KYRENIA NAUTICAL CLUB

Full Results Championship Races 2019

CHAMPIONSHIP RESULTS DUATHLON 3.3.2019 DELIKIPOS
XTERRA OFF ROAD CHAMPIONSHIP RACE RESULTS 7.4.2019 PEYIA
OCEANLAVA CHAMPIONSHIP RACE RESULTS OLYMPIC DISTANCE PAPHOS 21.4.2019
PAPHOS CHAMPIONSHIP RACE RESULTS SPRINT DISTANCE 19.05.2019 PAPHOS
AQUATHLON CHAMPIONSHIP RACE 02.06.2019 GOVERNO’S BEACH

Full Results Championship Races 2018

CLUB CHAMPIONSHIP RESULTS 2018
Championship Results Paphos Olympic Distance 2018 Ocean Lava
Championship Results XTERRA CYPRUS Akamas 2018
Championship Results PAPHOS SPRINT TRIATHLON 2018
Championship Results PAPHOS AQUATHLON 2018

ΒΑΘΜΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΝΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑ ΘΕΣΗ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ 2018/2019/2020/2021/2022/2023
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΤΡΙΑΘΛΟ ΤΡΙΑΘΛΟ DUATHLON / AQUATHLON
ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ  ΜΕΣΑΙΑ/SPRINT/SUPER SPRINT/OFF ROAD ΟΛΕΣ
ΘΕΣΗ  ΒΑΘΜΟΙ  ΒΑΘΜΟΙ  ΒΑΘΜΟΙ
01 105 70 35
02 087 58 29
03 072 48 24
04 060 40 20
05 051 34 17
06 045 30 15
07 042 28 14
08 039 26 13
09 036 24 12
10 033 22 11
11 030 20 10
12 027 18 09
13 024 16 08
14 021 14 07
15 018 12 06
16 015 10 05
17 012 08 04
18 009 06 03
19 006 04 02
20 003 02 01
ΟΛΙΚΟ 735 490 245

 

2017 Championship RACES

2015

Final championship scores and athletes ranking.

 

Races and club scores
Athletes ranking

2014

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001

 

2000

 

1999

 

1998